wróć do tematów forum

Oświetlenie kościoła

Komentarz

adambernau 19-01-2010 godz 10:09

W końcu oświetlono ściany kościoła P&P( prywatnego budynku). Rozumiem, że jest to ta inwestycja, na którą Urząd Gminy wyłożył 50000zł z naszych podatków. Kolęda w tym roku powinna być już spłacona ; ). Liczę, że miasto dzieli kasę społeczną równo i jest już przygotowane na oświetlenie drugiego naszego kościoła. Tak, chyba byłoby uczciwie. Ja co prawda nie uczęszczam do żadnego z powyższych budynków, ale mam zabytkową kamienicę w centrum miasta. Czy też mogę liczyć na światełka? ;)

1.

Chyba choinkowe..hehe.

patriot 2010-01-19 11:23:10


2.

Cóż. Może poszło sporo kasy;ale jaka jakość oświetlenia kościoła i wieży :) powinniśmy się cieszyć.

gosciuzreszla 2010-01-19 14:48:51


3.

poczekaj - niedługo miasto zacznie budować "ścieżkę pielgrzymkową" do ¦w. Lipki ... to dopiero będzie ciekawy sposób wydawania kasy. Gdybym móg wskazać - miasto powinno inwestować każdą złotówkę w przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą (z planu wynika że jest na to miejsce za dworcem kolejowym). Bez tego (gotowa kanalizacja, dojazd, prąd, woda) żaden inwestor na Reszel nie spojrzy...

przedszkole 2010-01-21 14:47:45


4.

Od kiedy kościół jest prywatny? Ludzie chyba nie rozumieją, że to jest nasze wspólne dobro, nasz zabytek, trzeba go promować. Zobaczcie w innych miastach np. Toruń - cała starówka jest oświetlona i nikt nie robi z tego problemu,jest to normalne. Tylko w naszym kołtuńskim mieście wszystko przeszkadza. Dlaczego komuś coś zrobiono, a dla mnie nie? Dobrze, że te głupie myśli wyrąbano ze strony Reszla, co by pomyśleli o nas ludzie z innych miast?

janusz 2010-01-22 20:10:13


5.

Mnie oświetlenie się podoba!Jeszcze Zamek i więcej palących się lamp w parku.Miasteczko wtedy będzie jak z bajki.

reszelos 2010-01-22 21:04:54


6.

To może Janusz, zamek oświetlimy i dach wyremontujemy, też jest dobrem wspólnym(zabytkiem). Czy on jest już zbyt mało wspólny? Jest różnica kiedy społeczność składa się ze swoich podatków na restaurację, remont, oświetlenie itp. zabytku, który jest dobrem wspólnym nie zarabiającym na siebie np. mury miejskie, most, a co innego dotować instytucje, która sama może zdobyć pieniądze (dofinansowanie). Pamiętaj, że kościół służy tylko pewnej grupie wiernych, a oświetlenie to dekoracja, a nie niezbędne prace remontowe. Kościół P&P sam mógłby postarać się o pieniądze. Przykładem jest tu klasztor w św. Lipce.

adambernau 2010-01-24 23:35:51


7.

To może Janusz, zamek oświetlimy i dach wyremontujemy, też jest dobrem wspólnym(zabytkiem). Czy on jest już zbyt mało wspólny? Jest różnica kiedy społeczność składa się ze swoich podatków na restaurację, remont, oświetlenie itp. zabytku, który jest dobrem wspólnym nie zarabiającym na siebie np. mury miejskie, most, a co innego dotować instytucje, która sama może zdobyć pieniądze (dofinansowanie). Pamiętaj, że kościół służy tylko pewnej grupie wiernych, a oświetlenie to dekoracja, a nie niezbędne prace remontowe. Kościół P&P sam mógłby postarać się o pieniądze. Przykładem jest tu klasztor w św. Lipce.

adambernau 2010-01-24 23:36:20


Komentarz

wróć do tematów forum

Nowoczesne rozwiązania dla tradycyjnych mebli

W czasach, gdy domy i mieszkania coraz częściej stają się odzwierciedleniem osobistych preferencji i stylów życia ich mieszkańców, możliwość personalizacji wnętrz jest bardziej pożądana niż kiedykolwiek. Jednym z najprostszych i najbardziej koszt-efektywnych sposobów na odświeżenie wyglądu wnętrza jest zmiana frontów meblowych.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble