wróć do tematów forum

jezioro-widryny

Komentarz

bezrobotna 18-07-2009 godz 22:55

Widryny należą do gminy!!!wiec może warto na plaży postawić chociaż 2 śmietniki!!!!???albo LUDZIE ZABIERAJCIE ŚMIECI ZE SOBˇ!!!CZY WY MUSICIE SR*Ć WE WŁASNE GNIAZDO!!!!????niedługo to tam powstanie wysypisko śmieci ,a nie miejsce gdzie można ochłodzić sie i odpocząć w słoneczne LATO!!!

1.

Myślę, że na to aby niektórzy nie wyrzucali śmieci, gdzie popadnie a zabierali ze sobą, potrzeba co najmniej dwóch albo więcej pokoleń. Też mierzi mnie, gdy widzę sterty śmieci w miejscach publicznych, na plażach, na stanowiskach wędkarskich itd. Taka natura ludzka - niszczyć wszystko wokoło, zabijać, kraść, czynić zło.

Sancho 2009-07-18 22:44:54


2.

Bylem dzisiaj z rana na widrynach. Juz nie wspomne o wszystkich walajacych sie po plazy smieciach… Ale, ze tak brzydko powiem, zeby zasrany pampers lezal na skraju brzegu?! To juz uznalem za wielka przesade. Za grosz - juz mi sie wulgaryzmy cisna na usta - rozsadku! Niedlugo ta plaze zamienicie w wysypisko! A sanapid zakaze kapieli. Jednak Polacy to glupi i zacofany narod :S

Sofer 2009-07-18 22:56:11


3.

Od wielu lat spędzam wakacje w tym rejonie. Wczoraj wybrałam się na widryńską plażę. To, co zobaczyłam mnie przeraziło!Szkoda jednak, że wstęp na kąpielisko nie jest płatny, bo nasze społeczeństwo zachowuje się gorzej niż zwierzęta.Dookoła było pełno śmieci:papierki, pestki słonecznika, puszki po piwie, butelki. A nade wszystko ludzie wprowadzający swoje pieski do jeziora!Cóż za brak kultury!

blanka 2009-07-19 11:31:38


4.

W tym mieście to norma. powyrywane kwiaty w centrum, rzucanie śmietnikami i doniczkami, wyrzucanie śmieci gdziekolwiek byle nie do kosza. Nie mam pojęcia skąd tu tyle prostactwa i buractwa.

solid_strikes_again 2009-07-19 14:01:54


5.

Mam inne zdanie na temat śmiecenia,niszczenia środowiska naturalnego naszego regionu,zabytków i wielu innych wartościowych rzeczy-jest bardzo prosta przyczyna LUDNO¦Ć NAPŁYWOWA!!Brak korzeni i tradycji związanych z regionem oto odpowiedz dlaczego tak to wszystko wygląda.Dlaczego w rejonach Polski gdzie nie ma tak wiele ludności napływowej sytuacja zupełnie inna?

rad.mir. 2009-07-19 15:09:24


6.

Popatrz na Korsze, 14 km stąd, a dużo czyściej. Tak samo w ośrodkach dużo bardziej turystycznych niż Reszel.

solid_strikes_again 2009-07-19 15:40:11


7.

rad mir a ty toco reszelak od 5 pokolen czy przywialo cie skads...bo reszelakow to wysiedlili do niemiec... a do reszla nowy to chyba juz nikt sie nie sprowadza ... raczej wyprowadza...

ktos 2009-07-19 16:18:14


8.

Solid nawiązuje do całego regionu a nie do wybranych miejsc.Nie odbieraj tego Ľle ,spójrz prawdzie w oczy a co jest między Reszlem a Korszami nie wspominając o okolicach samych Korsz I nie tłumacz tego bezrobociem i brakiem pieniędzy ludzi którzy tam mieszkają to jest efekt mentalność i braku tożsamości z regionem który zamieszkują.Ilu z nich ma groby swoich bliskich na okolicznych cmentarzach z okresu przedwojennego?Zapewne niewielu nie zgodzisz się ze mną.

rad.mir. 2009-07-19 16:19:46


9.

Masz rację, ale nie uważam, że jest to jakiś istotny czynnik. ¦mieci czy wandalizm to raczej sprawy mlodzieży, a wiec ludzi, którzy waśnie tu się wychowali. A patrząc po sobie czy znajomych widzę, że ludzie tu urodzeni/wychowani dość mocno utożsamiają się z regionem. Przyczyn szukałbym raczej w złym wychowaniu, braku przykładu u rodziców i starszych no i pobłażliwością stróżów prawa, którym się zresztą nie dziwię. Odbiegając od tematu śmieci nad jeziorem, myślę, że patrol prewencji z Kętrzyna powinien wieczorami prawować pieczę nad miastem. byłoby spokojniej i mniej smietników zostałoby wyrzuconych. Sprawy frustracji i braku perspektyw ( o których wspomniałeś) też odgrywają tu swoją rolę. Zawikłana nieco ta wypowiedĽ, ale co tam ;)

solid_strikes_again 2009-07-19 16:53:11


10.

Mentalność ludzi to jedno,a sprawność służb sprzątających to druga sprawa .Korsze zawsze przewyższały Reszel pod względem czystości i wcale nie jest to zasługa mieszkańców z "korzeniami"a po prostu gminnego zakładu oczyszczania ,który wie co i kiedy ma robić.

S.W.-P. 2009-07-19 20:24:51


11.

Też prawda, ale mi w Korszach podoba się to, że tam co 50 metrów jest śmietnik. U nas to nierealne.

solid_strikes_again 2009-07-20 01:34:47


12.

A skad sie biora smieci?? Opakowania, butelki, paier, gazety stare...przeciez to mozna zabrac ze soba do domu, czy trzeba rzucac na ulice? Palacze tez powinni miec przenosne, kieszonkowe popielniczki, a za rzucenie peta na ulice powinien byc mandfat min. 200 zl albo 30 godz sprzatania na miescie. Tak jest w cywilizowanych krajach. Smietniki sa niepotrzebne, ludziska powinni zabierac smieci ze soba do domu i tam rzucac na srodek pokoju, kuchni albo i do sypialni

2009-07-20 03:38:18


13.

Ja uważam, że te dyskusje nic nie zmienią ponieważ postawienie śmietników na plaży w Widrynach byłoby kolejnym wydatkiem dla naszej "biednej" gminy... przecież ktoś musi dostarczyć póĽniej te śmieci na wysypisko, a zrobienie samych śmietników też zapewnie nie jest tanie.

Fisiek 2009-07-20 23:12:12


14.

Ci co tam jeżdzą i zostawiają arbuzy i inny syf to świnie i tyle, zyja w chlewie to i chlew robią tam:)

Dickinson 2009-07-20 23:14:47


15.

Zapewne by jeszcze ludzie te śmietniki powrzucali do wody razem z ich zawartością...

Sofer 2009-07-22 07:27:13


16.

Wszystko , to co piszecie to prawda za wyjątkiem teren nie należy do Gminy tylko do Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego i to oni nim żądzą jak chcą. Gmina nie ma tu wpływu.

obiektywnie 2009-07-22 08:01:40


Komentarz

wróć do tematów forum

Elegancki mężczyzna w garniturze - jak osiągnąć doskonały look?

W dzisiejszych czasach, kiedy moda męska staje się coraz bardziej zróżnicowana i wymagająca, garnitur szyty na miarę jest inwestycją, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, taki strój idealnie dopasowuje się do sylwetki, podkreślając jej atuty i maskując ewentualne mankamenty. Dzięki temu każdy mężczyzna może poczuć się pewnie i komfortowo, niezależnie od okazji.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble