wróć do tematów forum

Wóz strażacki

Komentarz

patriot 22-05-2010 godz 22:45

Wóz strażacki w dniu wczorajszym zaszarżował na zakręcie ul.Chrobrego-Jagiełły jadąc od strony Korsz..Szczęście że nie jechał żaden samochód z miasta i nikt nie szedł,bo byłaby masakra!!! Panie kierowco trochę wyobraĽni!

1.

Mundurowym wszystko wolno.

janko 2010-05-22 23:35:50


2.

Do "patriot": to raczej w twoim przypadku przydałoby się trochę wyobraĽni. Kierowca wie co robi. A kiedy zagrożone jest ludzkie życie lub czyjś dobytek ważna jest każda sekunda.

szalonykefir 2010-05-24 18:25:32


3.

Do"szalonykefir"Człowieku on pędził za szybko i na zakręcie wypadł na chodnik.Przez tą ważną sekundę,gdyby jechała cała rodzina w samochodzie z miasta,byłaby martwa..Wybacz ale ten kierowca,nie wiedział co robi.Pożar okazał się,chyba niegroĽny a zagrożenie,które miało miejsce,było śmiertelne..Na marginesie,gdybym jechał minutę póĽniej z miasta napewno bym teraz z Tobą nie pisał(więc nie mów mi o wyobraĽni).

patriot 2010-05-24 20:26:12


4.

Czy to strażak czy policjant,nie może łamać prawa.Uważam,że należy się zwrócenie uwagi przełożonych o takim incydencie panu ktory wtedy kierował.Czasami pewność gubi.Dobrze ,że nikomu nic się nie stało,ale mogło.Wyobrażnia to ważna cecha potrzebna dla każdego kierowcy.

reszelos 2010-05-24 21:54:28


5.

zgadzam się z patriot jak mówią w pogotowiu martwa załoga to już żadna załoga tak samo jest z strażakami czy innymi ale jeszcze ani pogotowie jadące na sygnałach , strażak czy policjant prawo go tak samo obowiązuje i nie jest to prawda ze jest to straż czy karetka to mu wolno przekraczać prędkość, oczywiście my kierowcy powinniśmy zjechać do pobocza jak najbliżej i ustąpić bo tak wypada

sylwia4228 2010-05-25 06:31:07


6.

No tak to jak czerwone światło to karetka, radiowóz, czy wóz strażacki jadący do wypadku grzecznie stoi i czeka, jak jest strefa zamieszkania to jedzie 20 km/h, nie może się zatrzymać w miejscu niedozwolonym, albo pojechać pod zakaz żeby zaoszczędzić czas, pierwszeństwa też nie trzeba mu ustąpić, no bo to w końcu tylko czyjeś życie, no proszę Was... Pojazd uprzywilejowany jak sama nazwa wskazuje nie jest ograniczony przepisami, czyli sygnalizacja świetlna jak i inne znaki go nie obowiązują, jedyne do czego musi się stosować to policjant kierujący ruchem na skrzyżowaniu...

4String 2010-05-25 10:36:47


7.

Prawo o ruchu drogowym: Art. 9. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się. Art. 53. 2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy: 1) uczestniczy: a) w akcji związanej z ratowaniem życia ...

Mietek 2010-05-25 11:09:47


8.

No dokładnie o tym mówię, tylko nie chciało mi się artykułów na to szukać ;)

4String 2010-05-25 11:11:38


9.

4String,zgadzam się z Tobą,ale tu chodzi o to że w zakręt powinien wejść na swoim pasie ruchu,bo osoba jadąca z miasta mogła nie słyszeć sygnałów dĽwiękowych(włączone głośniej radio,problem ze słuchem itd)..Ja mam tylko o ten zakręt pretensję,nie o to co jest oczywiste w przypadku pojazdu uprzywilejowanego.Osoba jadąca z miasta nie miała szans żeby gdziekolwiek uciec i tym samym ustąpić przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu(dlatego mówię o braku wyobraĽni kierującego tym wozem).Czy Twoim zdaniem ratowanie mienia lub życia,kosztem rozwalenia w newralgicznym miejscu kogoś innego jest ok..

patriot 2010-05-25 13:06:33


10.

Mój post nie był kierowany do Ciebie Patriot ;) oczywiście, że powinien jechać swoim pasem, ale nie widziałem tego więc i nie pisałem jakiś bezsensownych postów, które nic by nie wniosły, ale czasem szlag trafia jak się czyta, niektóre wypowiedzi ;) Na szczęście nikomu nic się nie stało, a każdy kierowca się czasem myli - wymusi pierwszeństwo, Ľle wejdzie w zakręt ;) przejedzie na czerwonym itp itd, tak też było pewnie i w tym przypadku(chociaż kierowcy służb ratunkowych nie powinni ich robić w ogóle), sam nigdy nie widziałem niczego podobnego w wykonaniu naszych strażaków, ani żadnych innych służb u nas czy w innych miastach. Jeszcze raz - grunt, że nic się wtedy nie stało :) Pozdrawiam ;)

4String 2010-05-25 13:26:15


11.

Masz rację,całe szczęście że nic się nie stało(ja bardziej emocjonalnie do tego podszedłem,bo widziałem to zajście).No dobrze już damy spokój tej sprawie...Pozdrawiam.

patriot 2010-05-25 14:11:19


Komentarz

wróć do tematów forum

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

26 kwietnia cała społeczność Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu zebrała się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, by tuż przed egzaminami maturalnymi pożegnać tegorocznych absolwentów klas 5 TDA i 5 TGI.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble