wróć do tematów forum

Wybory Samorządowe

Komentarz

zorca 04-11-2010 godz 22:40

Czy na tej stronie mozna zamieszczać płatne ogłoszenia wyborcze ??? A może zróbmy małe pra-wybory na burmistrza i radnych ??

1.

Tak, można zamieszczać płatne ogłoszenia wyborcze na tej stronie.

SpecNET 2010-11-04 22:44:21


2.

A nie jest tak że strona miasta de facto należąca do urzędu miasta powinna być apolityczna.

rgwe 2010-11-05 06:34:21


3.

Forum nie jest stroną należącą do urzędu miasta.

SpecNET 2010-11-05 08:29:34


4.

Który kandydat(-tka) jest warty tego aby na niego głosować?, a jeżeli jest warty to dlaczego?.

reszelos 2010-11-07 19:10:19


5.

Na to pytanie(raszelos) musisz sobie odpowiedzieć sam.Każdy wyborca raz na 4 lata ma szczególne prawo i możliwość "rozliczenia" z dotychczasową władzą.Jeśli ten bilans wychodzi słabo to możesz dać szansę innym.Co do ilosci kandydatów o nie narzekaj.W te wybory jest z kogo wybierać...

zorca 2010-11-09 07:59:37


6.

Przez kolejne cztery lata będą opracowywać dokumenty.

wyborca 2010-11-09 09:51:17


7.

Jak wybierzemy tych samych to tak będzie.Całkowita zmiana i nowy Burmistrz i od razu do roboty.Rozwalić co trzeba i dać szansę na normalność ,takie miasteczko może być dla nas mieszkańców naprawdę fajnym miejscem.Po co nam te cita slow,czy inne zgrupowania lata pokazały ,ze nic to nie daje.Zacznijmy żyć, a nie wegetować.Jaki Burmistrz takie miasto.Powodzenia.

tesa 2010-11-09 11:52:48


8.

Tesa, Twoją wypowiedzią sugerujesz wybór swojego kandydata na burmistrza. Jak zapewne pamiętasz, ten Twój kandydat już miał szansę bycia wiceburmistrzem oraz starostą. Moim zdaniem - wówczas była totalna stagnacja a wręcz prowadzona była gospodarka szkodliwa. Przykład? Proszę: Twój kandydat doprowadził do likwidacji jednej z najstarszych szkół w Reszlu, doprowadził do zamknięcia szpitala, pogotowia. Przez okres swojej kadencji w starostwie nie dał ani złotówki na inwestycje Reszlu. Nawet nie znał nazw ulic w mieście. Do przeciętnego Kowalskiego odnosił się dość cynicznie. Mam nadzieję, że trafiłem z Twoim typem kandydata, bo trzeci byłby już całkowitą porażką i obciachem dla nas. Odnośnie Cittaslow - uważam, iż twierdzenie, że nic to nam nie daje jest krótkowzrocznością.

Sancho 2010-11-09 13:05:22


9.

Nie trfiłeś właśnie stawiam na tego trzeciego. Dość cwaniaków co tylko gadają a boja się pracy.liczą ,że ktoś za nich wszystko wykona.Ten jest z Gminy Reszel i czuje nasz klimat.Dlatego pora na zmiany. Teraz liczy się MAREK!

tesa 2010-11-09 14:33:52


10.

Prawdę mówiąc, żaden z tych trzech kandydatów nie widzi mi się na fotelu burmistrza. Ale innych nie ma... a głosować trzeba, wykazać obywatelską postawę...

no-one 2010-11-09 15:59:56


11.

Tesa, co to znaczy, że liczy się Marek- bo co. Rozwiń temat,bo to, że czuje klimat to można powiedzieć... o gościu, który gra bluesa, a tu się chyba gra w coś innego.

w_oj 2010-11-09 16:40:14


12.

z tych trzech mnie też najbardziej odpowiada Janiszewski.

janko 2010-11-09 17:28:50


13.

a im Szypulski

w_oj 2010-11-09 18:00:31


14.

Tak, ja również poproszę abyś Teso wypowiedziała się szerzej o swoim kandydacie. Ja uważam, że Marek nie jest w stanie sam niczego nowego wnieść. Zdzisław jest po trzeciej kadencji pewnie zmęczony ale wie co chce robić i jak to zrobić. Ma ogromne doświadczenie i co tu dużo mówić, jest zdecydowanie bardziej reprezentatywny od rywala. Poza tym, jeśli burmistrz nie będzie miał poparcia w większości rady miejskiej, to niczego nie zdziała, chociażby był "superbiznesmenem", "superzmieniaczem" czy nawet samym "turbodynamomenem". Przepraszam za małą dygresję do reklamy.

Sancho 2010-11-09 20:37:04


15.

masz rację: "w_oj", co ten trzeci wielce zdziała, wielkie halo, że nieodzowne remonty wykonał w szkole, tylko, że fundusze położyła gmina. Jeżeli jego działania będą w takim tęmpie jak zdobył wyższe, to kadencja mało będzie, żeby efekty były, na spocie wyborczym pisze, że posiada doświadczenie w kierowaniu prywatnym przedsiębiorstwem??? hi,hi. "tesa"chętna do zmian, a "krzwi"się, że 250zł za bal sylwestrowy, to dużo jak na Reszel, a w Reszlu restaurator, to z resztek czy z taniej jadki ma stół zastawić, to jest pojęcie naszych klimatów.

leszer1 2010-11-09 20:51:28


16.

Co wnióśł złotousty Zdzisław,właśnie się wypalił i chyba już tym turbodynamomenem nie będzie..Pora na zmiany.Trzeba dać szansę innym,tego już znamy, a nowego poznamy.O ewentualnych zaletach powiemy jak się wykaże, a jak nie to trudno będzie kolejna zmiana. Nawet za cenę zmiany warto.

tesa 2010-11-09 20:51:43


17.

Sancho popieram Twoją wypowiedĽ,a tych cech i tak rywał Szypulskiego nie posiada, a następnym minusem, to, że w duecie ma byś z emerytowanym nauczycielem.

leszer1 2010-11-09 21:10:40


18.

Lud wybierze,lud wie co dobre ,więc po co te spory.Każdy ma wady i zalety.Demokracja i zmiany są nam wszystkim potrzebne.

lina 2010-11-09 21:51:04


19.

Tesa, co to znaczy "się wypalił", a jak nowy nie do rady to może następny sobie poradzi. Wiem, że nie powinienem Cię oceniać, ale mam dziwne odczucie, że Ty bawisz się trochę całą tą sytuacją, ...albo coś masz do obecnego Burmistrza, albo czekasz tylko na zadymę, żeby było o czym poplotkować. Ja przeczytałem programy obu kandydatów ( trzeci dziwnie milczy)i program Pana Janiszewskiego wygląda jak kiepska podróbka programu Pana Szypulskiego. Obecny Burmistrz daje naszej Gminie poczucie stabilizacji, a to jest bardzo istotne w czasach kryzysu. Mówisz, pora na zmiany, bo sądzisz, że nowy będzie cudotwórcą. To chyba tak nie działa -nawet w Ameryce, gdzie nowy prezydent bardzo rozczarował, a na naszym podwórku... w REMIE co parę miesięcy zmieniają się prezesi,a jakoś nie widać, by był to "superzakład". Warto docenić to co mamy, żeby nie było tak,jak w przysłowiu : POLAK MˇDRY PO SZKODZIE.

w_oj 2010-11-09 22:01:06


20.

Tak własnie, ukazanie się cienkiego programu - kiepskiej podróbki - nasuwa jasne wnioski. Nawet plakat wyborczy, jak widać, jest wzorowany na plakacie ekipy Zdzisława - Marek żadnych zmian nie wniesie, chyba, że na gorsze. A wspomniany emerytowany nauczyciel już miał swoje "5 minut" i dał się pokazać ze swojej "gospodarności". Poza tym Tesa - czy warto aż tak ryzykować, żeby stawiać na te zmiany?

Sancho 2010-11-09 22:25:53


21.

Widzę ,że ktoś bardzo broni obecnego,czyżby też jakieś stołki były obiecane.Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ja mam takie.Czytałam program tej grupy na czele z Szypulskim,nic ciekawego tylko puste słowa jak zwykle.Dziwi mnie tylko,że tak jedziecie po Marku jeszcze do niedawna byl jednym z WAS,teraz jest be bo co, bo kandyduje,dajcie Jemu szansę i ludziom ,niech sami określą czego chcą,nie narzucajcie swoich opini.Może ta zmiana wszystkim nam sie przyda.

tesa 2010-11-09 23:12:45


22.

Tesa, bądĽ konsekwentna w swoich wypowiedziach. Sama narzuciłaś swoją opinię, że wszyscy kandydaci są Ľli oprócz Twojego wybrańca. Podajesz tylko negatywne argumenty - piszesz co Ľle sądzisz o innych a tymczasem nie piszesz nic, co pozytywnego wniesie Twój faworyt, poza zmianą osoby. Jeśli pusty jest program Szypulskiego, to jak nazwać program Janiszewskiego? Z czego On wybuduje te mieszkania socjalne, za co utworzy te place zabaw i czy plażę zrobi nad jeziorem w Siemkach, bo to jedyne gminne jezioro? To tylko wybrane przykłady.

Sancho 2010-11-10 00:05:49


23.

Czym może pochwalić się może Twój kandydat chyba tym ,że nadal straszy ta Hotelowa. Niby jakie plaże teraz mamy?Wstyd,chodniki robią za pieniadze z powiatu i to przedwyborczo-śmiech.Został kawałek przy lecznicy i co nie można dokończyć.Jaki gospodarz takie miasto.Jest wiele spraw które trzeba wykonać ,by nam mieszkańcom żyło się lepiej, ale to zroumie ten kto zna się na pracy, a nie na gadaniu.Ja bronię swojego zdania, a Ty swojego więc wolę coś nowego niż już przechodzonego.Może zamiast tak denerwować się pozwólmy ludziom zagłosować i rozliczymy to za 4 lata.Ja jako mieszkanka Reszla nie jestem zadowolona z obecnej pracy obu Burmistrzów i chyba bardziej z tego drugiego.Jednak taki był wybór pierwszego.Może duet Szypulski-Janiszewski byłby lepszy.Póki co 21.11 pokaże czego my mieszkańcy Reszla chcemy.

tesa 2010-11-10 00:27:52


24.

Ktoś w urzędzie chyba trzęsie portkami, pewnie panie S. i klika. Albo co gorsza jakieś dzieci sądząc po poziomie wypowiedzi. CO TO W OGÓLE MA BYĆ. Kampania na forum na styl tych z telewizji. Opluwanie innych !!! To chyba świadczy o was samych ludzie.

qwert 2010-11-10 06:40:05


25.

A program pana szypulskiego to chyba ze wszystkich kadencji zbity został w jeden tyle tego, a teraz chce w 4 zrobić wszystko czego nie zrobił mimo obietnic wyborczych.

bulwera 2010-11-10 07:06:42


26.

Ja zagłosuję na tego kto rozwiąże mi problem zamkniętego fragmentu ulicy przy Hotelowej. Przez jakiegoś krawaciaża z warszawki miasto jest sparalizowane i wszyscy biegamy na około.Mam już tego dosyć. Podobno ulicę zamknięto na wniosek burmistrza.Czy to prawda ?Kiedy skończy się ten koszmar.? Może nowa rada mogła by podjąć uchwałę o wywłaszczeniu obecnego własciciela i wtedy niech miasto coś zrobi z tym budynkiem. PS.Na Księcia witolda szumi juz spory las.We wrześniu pojawiły się tam prawdziwki a w zimie można bedzie urządzać polowania.

zorca 2010-11-10 09:07:55


27.

Do koryta gna Wielkie stado swin Kazda walczy, bo chce Pierwsza przy nim byc Och, jak trudno jest Oddac chocby kes A kto pierwszy ten Najwiecej bedzie zrec Oczywiste jest Dwojgu zawsze lzej Latwiej zdobyc Wymarzony trudny cel Co niektore wiec Chca dogadac sie Z inna swinia W uklad wejsc Reka reke myje Bo u nas tylko ryba nie bierze Kazdy o tym wie Kto smaruje dalej zajedzie W zyciu jest mu lzej Kazda swinia wie Co wezmie to jej W kazdej chwili wszystko Moze urwac sie Bo koryto jest Zawsze takie samo Tylko swinie Przy nim sie zmieniaja

I tak nie znacie ;P 2010-11-10 10:24:06


28.

lala. Zmień lepiej dilera.

zorca 2010-11-10 10:44:13


29.

1. Lala, trzeba było samej wystartować a nie pisać, że ci którzy startują to świnie - ogarnij się dziecko. 2. Zorca, gmina nie rozwiąże problemu zamkniętej ulicy bo to ulica powiatowa. 3. Gmina nie ma możliwości prawnej aby wywłaszczać.

moba 2010-11-10 12:30:42


30.

Dokładnie. Wszyscy mądrzy. Jak tak wszystko wiecie i potraficie to sami mogliście wystartować. Oceniać to trzeba nie tych, którzy startują ale tych, którzy byli i za to to zrobili. A tego, który wygra rozliczy się przy kolejnych wyborach.

qwert 2010-11-10 12:35:18


31.

Burmistrz raczej nie rozwiąże problemu "Hotelowej" - tak łatwo własności prywatnej ruszyć się nie da. Oby w tym roku była znów prawdziwa zima.... jest szansa, że "Hotelowa" w końcu zawali się pod ciężarem śniegu ;).

no-one 2010-11-10 12:40:17


32.

A na czyj wniosek zamknięto ulicę.?Gdyby nie to warszawiak musiał by płacić za każdą godzinę zamknięcia pasa jezdni dla zarzadu dróg w Ketrzynie.Wtedy szybko by mu mina zżedła. Przypuszczam,że burmistrza chyba ktoś zastraszył w zwiazku z tą sprawą bo nie wierzę,że nic się nie da zrobić.A co do wywłaszczenia to jest ono mozliwe tylko trzeba je odpowiednio uzasadnić.Nie chce mi się już słuchać tego,że to "własnośc prywatna" i sie ni da.

zorca 2010-11-10 13:41:38


33.

Zorca, przywołaj odpowiednie przepisy zezwalające na wywłaszczenie takiego właściciela nieruchomości, wtedy możemy dalej dyskutować.

no-one 2010-11-10 13:55:12


34.

no-one.Od tego są Kancelarie Prawne.Ale w tym przypadku to własciciel hotelowej ma porzadnych prawników a Miasto ma "radcę",który jak widać sam nie da rady.

zorca 2010-11-10 14:42:22


35.

Zorca, liczy się prawo, a nie to w co wierzysz lub nie. Nie zmyślaj prawa, które nie istnieje. Zorca, powiedz nam wszystkim: na czyj wniosek zamknięto ulicę przy Hotelowej i czy właściciel Hotelowej płaci za zajęcie pasa drogowego zarządowi dróg w Kętrzynie ?

moba 2010-11-10 15:48:03


36.

Dobrze ,że nowi startują może coś ruszą,a jak nie to zatrudni się dobrego prawnika który będzie pracował na naszą gminę, bo obecny nic nie robi.Wymiana jest jak najbardziej na miejscu.Najgorzej jak już ludzie się przyzwyczaili i myślą ,że tak będzie, ale niestety stwierdzam po rozmowach towarzyskich ,że chcemy zmian. Dlatego nie atakujcie nowych,bo to nie ma sensu wybory pokażą.

lina 2010-11-10 15:58:22


37.

Odebrać Hotelową właścicielowi, by przejęła tę nieruchomość gmina? To znaczy przyjąć na siebie (to znaczy na Gminę) cały ciężar 20-letnich zaniedbań właściciela. Mówiąc wprost- jak Gmina to będzie chciała przejąć, to będzie musiała wywalić na jej remont (prowadzony pod nadzorem konserwatora) parę milionów złotych.Ma ktoś pomysł na to z jakiego Ľródła to będzie finansowane? Ulica nie została zamknięta, bo ktoś miał taki kaprys. Wystarczy przejść wokół tego budynki aby przeczytać znajdujące się tam napisy informujące o tym, że jest to strefa, która grozi zawaleniem. Takie są wymogi związane z bezpieczeństwem. Zamknięte -Ľle - KTO ZAMKNˇŁ! Gdyby się zawaliło i ktoś by ucierpiał to - też by było Ľle- bo KTO¦ NIE ZAMKNˇŁ ulicy.

w_oj 2010-11-10 18:02:21


38.

Kandydat reprezentacyjny nie jest mi potrzebny. Niech najpierw zrobi porządek na swoim podwórku, a póĽniej jeĽdzi po certyfikat iso i inne medale, odznaczenia oraz wyróżnienia, które nic mi konkretnego nie dały. Ich bezpośredniego wpływu na moje lepsze życie w gminie nie widzę. Może po za lepszym samopoczuciem, ale nim większość mieszkańców nie nakarmi dzieci.

wyborca 2010-11-10 18:31:51


39.

Tesa, zaczynasz robić tu sztuczny tłok. Miej trochę honoru i podpisuj się tym samym nickiem a nie zmieniasz co kilka postów. Charakteru pisma nie da się zmienić tak łatwo jak nicka.

Sancho 2010-11-10 21:38:21


40.

Coś Ci się Sancho chyba poplatało,piszę cały czas pod tym samym nikiem.To Ty masz jakies rozdwojenie jaĽni ,bo to ,że ludzie podobnie myślą zaczyna Cię wkurzać.Po prostu mamy dość obecnej wladzy,czy to takie dziwne.Jest demokracja i mamy prawo wyboru.Nie narzucisz nam swojego zdania,my jednak myślimy i wiemy czego chcemy.Cieszę się ,że ludzie piszą w sposób normalny o tym co nas boli.moze to będzie też wskazówka do tego by zastanowić sie w jakim kierunku ma iść działalność Rady Miejskiej i nowego Burmistrza kimkolwiek będzie.ja życzylabym sobie Janiszewskiego, ale zgodzę się z głosem większości.Ludzie więc na wybory...

tesa 2010-11-10 22:35:29


41.

Tesa-tak, demokracja dała mam możliwość swobodnego wypowiadania się. Tylko proszę o wypowiadanie się we własnym imieniu, no chyba, że ktoś dał Ci pełnomocnictwo do wypowiadania się w imieniu innych osób. Może reprezentujesz jakiś Komitet Wyborczy,może sama startujesz lub ktoś z twojej rodziny,to powiedz to wprost. Po co ta partyzancka wojna podjazdowa.

w_oj 2010-11-11 09:28:36


42.

wtrace sie ... mamy 3 kandydatow na fotel wlodarza miasta-jeden obecny, drugi kandydat byl juz na stolku(szczebel wyzej) wiec moze dajmy wykazac sie temu trzeciemu?nie wiemy jakim bylby wlodarzem a tamtych dokonania lub ich brak znamy. osobiscie nie jestem zwolnennikiem zadnego z tych 3 ale jak mam wybrac to wole wybrac cos czego jeszcze nie bylo a nie dowartosciowywac tych co chcieli cos zrobic ale marnie im to wyszlo. Pozdrawiam

reszelaninem ... 2010-11-11 09:30:29


43.

Dokładnie , popieram "reszelaninem"

qwert 2010-11-11 09:41:22


44.

Szkoda, że nie ma debaty publicznej kandydatów na Burmistrza, wszystkich jednocześnie np. na hali w Gimnazjum oczywiście z udziałem mieszkańców.

Janusz 2010-11-11 09:54:34


45.

Filmów się za dużo naoglądaliście. To nie wybory na prezydenta RP.

qwert 2010-11-11 10:03:01


46.

Widzę, ze niektórzy mają niesamowite parcie na stołki. Uważam, że jeśli mają odrobinę honoru osobistego to powinni zrezygnować z kandydowania czy to na radnego miejskiego, czy radnego powiatu. Prawo dotyczy wszystkich i nie ma od tej reguły wyjątku.

aron 2010-11-11 11:44:58


47.

Nie ma debaty to sami sobie właśnie tu zrobiliśmy i tu widać czego chcemy ,co nas drażni.To na kogo zagłosujemy okaże się 21.11.2010r. Do w_oj nie trzeba kogoś reprezentować czy samemu startować by mieć zdanie i rozmawiać z ludzmi.To ,że ktoś chce innego Burmistrza niż ja nie oznacza,że nie ma prawa.Ma jak i ja. Dwóch kandydatów własnie jak mój przedmowca napisał, pokazało jak dzialali i ja osobiście nie widzę nic dobrego ( może sie mylę, ale tak to postrzegam jako mieszkanka) natomiast ten 3 -Janiszewski ma okazje się wykazać.Czego osobiście życzę.

tesa 2010-11-11 12:12:08


48.

z ta debata to moze jest trafny pomysl ale zrobic to w formie debaty lokalnej... owszem wybory pozwola nam sie wypowiedziec za tym czy nam sie taki stan podoba czy tez nie... ale tak szczerze-spojrzmy na kadencje obecnie rzadzacych na wszystko co zrobili a czego nie.... osobiscie Rade Miejska zmienil bym w komplecie,wlodarza miasta tez no bo niestety jak ktos wczesniej ujal staramy sie gorowac w rankingach ktore nie sadze by poprawily styl zycia mieszkancow ani daly tez prestiz.... musimy cos zrobic by kolejna kadencjanie byla wegetacja na stolku lecz konkretnym dzialaniem.... nie namawiam nikogo by glosowal na tego kandydata na ktorego ja oddam glos ale chce by cos sie zmienilo aby cos sie ruszylo i to nie tylko w jednym kierunku.

reszelaninem ... 2010-11-11 12:46:59


49.

Po przeczytaniu wielu postów, zastanawiam się nad motywami jakimi kierują się wyborcy dokonując wyboru kandydatów do władz samorządowych. Nie piszę o nikim konkretnym, ale o sposobie rozumowania części wyborców. Poniżej przykłady sensownych i głupich kryteriów selekcji kandydatów * * * * SENSOWNE: # Kandydat przedstawił interesujący program wyborczy i wiem, że zna się na tym, albo, jeżeli jest nowy, to przedstawił sensowne uzasadnienie udowadniające, że nie jest zwykłym krzykaczem ale wie o czym mówi i jak to zrealizować. # Znam kandydata z działalności samorządowej lub biznesowej lub dowolnej innej i wiem, że jego doświadczenie i/lub wykształcenie będzie przydatne na stanowisku na jakie kandyduje i nie pogubi się na tym stanowisku w gąszczu przepisów i zależności instytucjonalnych. * * * * GŁUPIE: # Wybierzmy młodych to będzie lepiej - bo młodzi to zastrzyk świeżej krwi (sic!). # Wybierzmy starych to będzie lepiej - bo młodzi będą chcieli się nachapać a starzy już się nachapali. # Wybierzmy tych co jeszcze nie byli, tylko dlatego,że .... jeszcze nie byli !. Jak się ich wybierze to MOŻE będzie lepiej - a jak nie będzie, to tą rosyjską ruletkę powtórzymy za 4 lata i tak do os..... śmierci. * * * * Serdecznie pozdrawiam rozumnych wyborców.

moba 2010-11-11 13:05:55


50.

Wobec tego stawiajmy na człowieka przecież ich wszystkich znamy ,a jak nie to znaczy ,że muszą się pokazać w przyszłości ze swoją działalnością.Niech powiedzą co zrobili społecznie.Same programy nic nie dają,niech wskażą ,skąd wziąć pieniądze na cele jakie wykazują.Bo pisać bajki może wielu ,ale zrealizować niewielu.Budżet Gminy już na przyszły rok jest policzony.nie dajmy się zwieść progeamom ,nowa rada i nowi ludzie będą musieli szukac zródeł na to by cokolwiek nowego zrobić w Reszlu,zatem człowiek, a nie zgrupowamie i programy.

lina 2010-11-11 13:48:41


51.

Ja zagłosuję na tego kandydata, który rozwiąże ADM, bo to jest niepotrzebny twór, który zżera nasze składki remontowe i nie tylko.

mieszkaniec 2010-11-11 22:53:40


52.

Dobry pomysł,też jestem za tym.

mariolcia 2010-11-12 00:00:06


53.

ADM nie zżera składek remontowych. Kto będzie administratorem domów jeżeli nie będzie ADM-u ?

moba 2010-11-12 00:35:26


54.

do moba-ADM jest to jednostka dzialajaca w ramach urzedu gminy, majaca swoje kierownictwo. wiec sadze ze kierownikow u nas Ci pod dostatkiem i mozna zlikwidowac kierownictwio i niech podlega to bezposrednio pod burmistrza lub jego zastepce... kiedys ZUK, wodociagi i ADM dzialaly jako jedna jednostka a teraz mamy 3 obrebne i 3 kierownictwa-a co za tym idzie wiecej wydajemy na ich pensje. moze trzeba wkoncu zrobic z tym porzadke no chyba ze gmine stac na utrzymywanie tych stanowisk kosztem wegetacji ich kierownikow.

reszelaninem ... 2010-11-12 07:30:01


55.

do moba: A po co nam administrator domów? Więc gdzie są remonty za nasze składki? Czy nie jest tak, że nasze składki wystarczają na pensje dla pracowników, a na remonty pozostają już ochłapy? Remontów nie ma, przeglądy wszelkiego rodzaju to pic na papierze, a doprosić się o jakąś interwencję, to jak wygrać szóstkę w totka. Gmina powinna sprzedać mieszkania za symboliczną złotówkę lub oddać za darmo obecnym mieszkańcom, mieszkańcy niech tworzą wspólnoty i działają. A i radni powinni pełnić swoją posługę za darmo, w czynie społecznym. Przez rok z diet uzbierała by się ładna sumka.

mieszkaniec 2010-11-12 10:12:48


56.

Zamiast teoretyzować, proponuję zapytać w ADM-ie jakie są zaległości lokatorów w stosunku do ADM-u. Generalnie - duża część lokatorów nie płaci czynszu (do 3 miesięcy jest to nawet legalne), a ADM musi na bieżąco regulować płatności z dostawcami z którymi w imieniu lokatorów podpisał umowy. Pewnie, można zlikwidować ADM, może jeszcze Pomoc Społeczną, tyle tylko, że wtedy Ci wszyscy którzy sobie w życiu nie radzą, wylądują na bruku bez środków do życia. I tu jest najistotniejsza rola Gminy, która: pomaga lokatorom mieszkań komunalnych, dofinansowuje bezrobotnych, rozdaje żywność potrzebującym, organizuje roboty interwencyjne, finansuje szkoły ( kasę na szkoły daje burmistrz, a nie dyrektor szkoły),wodociąguje tereny wiejskie, umarza podatki firmom, by nie zwalniały pracowników ...oraz wykonuje dziesiątki innych działań, by pomóc tym najbardziej potrzebującym i z tej roli obecna administracja moim zdaniem się wywiązuje. Proszę sobie policzyć ile to kosztuje.Pewnie by się chciało więcej, ale zrobić można tyle na ile nas stać... no chyba że na kredyt, ale to dość ryzykowna droga, tym bardziej, że istnieje coś takiego jak DYSCYPLINA BUDŻETOWA, której złamanie jest wykroczeniem. A wszystkim "wujkom dobra rada", proponuję przy każdej, proponowanej na forum złotej myśli dotyczącej "uzdrowienia" naszego miasteczka realną ocenę sytuacji, bo inaczej bardziej to przypomina koncert życzeń, niż debatę przedwyborczą. amen

w_oj 2010-11-12 12:43:23


58.

No i mamy nową Radę. Teraz zgodnie z tym co czytam na Forum i zgodnie z buńczucznymi wypowiedziami kandydatów czekam na pilne załatwienie kilku spraw: 1. HOTELOWA 2. CENY WODY 3. PLEBANIA A to inne sprawy na jakich mi zależy: 1. DOSTĘP DO FACHOWEJ SŁUBY ZDROWIA 2. NOWE CHODNIKI 3. ¦CIEŻKI ROWEROWE Prez rok wstrzymam się z oceną działań Burmistrza i Rady, póĽniej zacznę przypominać, a po kolejnym roku jeśli nic się nie zmieni trzeba lekko punktować niektórymi cytatami. Chyba że szanowna Rada podniesie sobie diety - wtedy są spaleni na starcie. Nie chcę wytykać palcami ale przypominam że działania Rady i Burmistrza są obwarowane różnymi przepisami i trudno będzie dotrzymać słowa...

ami 2010-11-22 21:54:24


Komentarz

wróć do tematów forum

Staże u pracodawców w Grecji

Uczniowie klasy IV technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technikum informatycznego przygotowują się do zawodu u pracodawców w Grecji

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble