wróć do tematów forum

Dym z kominów

Komentarz

Smog 18-01-2022 godz 19:46

Witam, Podczas chłodnych dni nie mamy możliwości wietrzenia mieszkania. Jest to spowodowane zatrważającą ilością dymiących kominów głównie w ścisłym centrum miasta. Rozumiem, że są wśród nas biedni ludzie ( a także ignoranci którzy palą czym popadnie), których nie stać na modernizację systemów grzewczych ale problem jest bardzo poważny. Wiele chorób dróg oddechowych ma przyczynę właśnie w tym temacie. Bardzo proszę kto w Reszlu może pomóc w rozwiązaniu problemu, do kogo kierować pisma, a także o Wasze zdanie w temacie.

1.

Ignorancja twoja poraża a głupota jeszcze większa czy ty myślisz że znasz problemy ludzi mieszkających w Reszlu czy udajesz kogoś innego bo my wszyscy wiemy że to miasteczko jest biedne,stare kamienice nie zawsze z instalacją gazową a instalacja elektryczna w opłakanym stanie nie nadaje się do założenia nowoczesnego ogrzewania i koło się zamyka

Halina 2022-01-18 20:29:55


2.

Pani Halinie podziękuję. Gdyby każdy miał takie podejście do poważnych problemów, to kierujemy się równią pochyłą. Zawsze można coś zmienić nie mając na myśli szkodzenie komuś a pomoc oczywiście. Pani "Halino" pobudka, świat idzie do przodu, Reszel też pójdzie. Jak nie w ciągu 5 lat to za 15. Proszę również o kulturę wypowiedzi, mnie to nie obraża ale czytają też dzieci więc po co dawać zły przykład. Pozdrawiam serdecznie

Smog 2022-01-18 23:11:07


3.

Popieram uwagi odnośnie problemu, to samo dzieje się na innych ulicach Reszla- na obrzeżach również. sprawa jest prosta zdjęcie, pismo i do straży miejskiej. Tyle się słyszy o kontrolach- sprawdzane jest czym jest palone a w Reszlu nie słyszałem aby ktoś miał kontrol. Za zbędne komentarze dziękuję- Halina jest ci wszystko obojętne w tym także twoje zdrowie to twoja sprawa, ja mam odwagę cywilną na głos powiedzieć że ktoś mnie truje.

ralf79 2022-01-19 14:21:40


4.

Ani za 5 ani za 10 lat Reszel się nie rozwinie zbyt dużo mieszkańców opuściło ten zapomniany padół łez bez przyszłości.Najniższe dochody,duże bezrobocie niskie emerytury nie popchną do rozwoju,upadek już czuć,wystarczy wyjść wieczorem nikogo nie spotkasz i nikt się nie martwi co dalej bo po co ,Reszel jest skazany na dożywocie za to że leży w zapadłej dziurze.

Halina 2022-01-20 14:33:25


5.

A tych ludzi, co wzywają Straż pożarną do palących się kominów, obciążałbym wszelkimi kosztami, to jest ich zaniedbanie, czemu mają płacić wszyscy podatnicy, tak się pytam

Janusz 2022-01-20 18:04:02


6.

Pani Halino Reszel nie leży w zapadłej dziurze. Pani wszystko kojarzy się z 'dziurą'. Czy już 'zapadłą'? Pani najlepiej wie.

zasmucony 2022-01-20 18:58:09


7.

... i jeszcze jedno. Dymiące kominy nie dotyczą Pani, u Pani (już) się nie dymi.

zasmucony 2022-01-20 19:14:13


8.

Pani Halinów, Reszel zawsze leżał w zapadłej dziurze, może przez chwilę na katolickiej biskupiej Warmii trochę więcej ważył ze względu na bliskość Św Lipki. Trwa i będzie trwał i będzie miał zawsze ten klimat wyróżniający go spośród innych tej wielkości miasteczek w naszym o nie tylko regionie. Kopcą wszędzie. U nas nie ma tragedii. Kto ma problem niech późnym wieczorem wychodzi/wietrzy.

luty 2022-01-21 01:01:05


9.

smog nie rób dymu bo wyłysiejesz jak penisa łeb ,tak ma każdy łysy

agniesia 2022-01-22 08:38:36


10.

O ile wiem, to mieszkańcy Reszla hurtem i w pojedynkę są wielkimi euroentuzjastami zapatrzonymi na wspaniałą i postępową cywilizację zachodnioeuropejską, a tu proszę, tak nieładnie i bez poczucia najmniejszej winy paskudzą we własne gniazdka, ale to przecież nie ich wina , to wina - "dziura Reszel". A władze miasta śpią od lat snem spokojnych i zasłużonych, bo przecież następna kadencja komuś musi przypaść, choćby nawet zasłużonym 70 letnim emerytom, których ciągle nikt i nic nie może oderwać od tego pełnego koryta....

halina 2022-01-24 14:04:13


11.

to nie z kominów tylko młodzież buchy gęste wali takie

Gruchenberg 2022-02-07 03:23:04


Komentarz

wróć do tematów forum

I miejsce Piotra Korowaja

Z radością informujemy, że Piotr Korowaj- uczeń klasy II liceum – klasy pożarniczej z elemantami ratownictwa medycznego zdobył I miejsce podczas eliminacji na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom"

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble